Nadpřirozeno a magiekouzla, rituály, lektvary, školy a hlavně nadpřirozeno

První UFO letka v Česku

Publikováno 18.10.2015 v 09:17 v kategorii UFO, přečteno: 157x

Letky UFO (anglicky UFO fleets) je specifický fenomén náležející k UFO (neidentifikované létající objekty). Spočívá v hromadném výskytu jakýchsi koulí vzhledu třpytivých perel (v noci světel), nepravidelně rozestavěných a přece koordinovaně letících na nebi, v určité "přiměřeně vzdálené" výšce. Do roku 1991 byl vídán jen vzácně, dnes je však již běžný po celém globu. Od úplného zatmění slunce nad Mexikem roku 1991 jeho četnost stejně jako počet objektů v jedné takové letce narůstaly a cca po roce 2001 se začalo rozšiřovat i teritorium, nad nímž jsou letky k vidění. Zpočátku se výskyt těchto letek rozšířil z Mexika (Střední Ameriky) na jih Spojených států amerických a později, cca okolo roku 2004 byly zcela shodné letky UFO nafilmovány i nad územími Velké Británie, Španělska, Ruska a dalších evropských zemí. Před časem je zachytily kamery například i nad Jižní Koreou a jejich výskyt je nyní celosvětový.

Výskyt letek sleduje stále stejná pravidla jako nad Mexikem, o němž se soudí, že bylo "testovacím územím" pro proces, jenž má proběhnout po celé zeměkouli. Zprvu ojedinělé a méně početné skupiny těchto koulí a disků jsou následovány stále četnějším výskytem letek objektů, jejichž počet na jednotlivou letku také vzrůstá. Mají tendenci se vyskytovat nad územími hrozícími přírodní katastrofou, v okolí sopek, nad zalidněnými oblastmi a při různých společenských akcích, kdy je na ulicích co nejvíce lidí. Lze očekávat, že pokud svoje chování nezmění, budou se předvádět při veřejných akcích před kamerami stále častěji.

Zřejmě první českou "letku UFO" natočil v sobotu 21.3.2009 na domácí kameru Jiří Jonáš ze svého bytu v Roztokách u Prahy. Objekty letěly naprosto tiše a brzy prý opět zmizely. "Natočil jsem takových 30, 60 objektů...ale celkem toho bylo takových 150 až 200," řekl pan Jonáš televizi Nova. Nejde ale o záběry natočené za bílého dne, jak je u těchto letek častější, nýbrž o záběry natočené v noci. Na záznamu je tedy vidět typická nepravidelná letka, nikoli však jejich stříbřitý povrch, který lze rozeznat za bílého dne. Objekty tedy mají jen podobu jasně zářících bodů.

Komentáře

Celkem 1 komentář

 • Sorry 04.01.2017 v 13:44 Jestli máš rád/a svoji maminku, tak tohle pošli 20 lidem. Dívka tohle ignorovala a za 365 dní ji maminka umřela


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?